Březen 2018

Králíkárna

27. března 2018 v 22:47 | Azík
I luxusní hotelové komplexy s funkčním suterénem chátrají. Rozpadají se, opouštějí se, nakonec se zboří. A suterény pod Městem zůstávají, opuštěné, uzavřené pod zemí, dostupné jen ze starého metra.
Takto se rodí králíkárny.
Pro verbež, co prchá do podzemí, to je většinou první zastávka. Nový domov za nízkou rentu, tichý domov, vpodstatě bezpečný domov. V rámci možností.
I v této Králíkárně je ticho.
Lampa na chodbě melancholicky poblikává. Je zvláštní, že zde někdo zavedl elektřinu. Zvláštní, však vítané.
Stěna kolem je poseta dveřmi, každé vedou do jiného kotce. Zaklepat na ně asi nebude dobrý nápad, ale...zkusit se má přece všechno.
Na konci chodby je koupelna, čistá, však zrezivělá a zastralalá. Její udržovaný stav prozrazuje, že by tato Králíkárna mohla mít stálé nájemníky.
Navíc je tu vchod zpátky nahoru - ovšem, uzavřený, jestli chceš nahoru, budeš muset najít dostatečně vlivného mafiána a průchod do dalších podzemních komplexů - konkrétně k zastávce starého metra.

A co ty? Hledáš tady někoho? Nebo snad nový domov?


Stanice Fontána

22. března 2018 v 19:30 | Collin
Fontána
stojí kapitálkami na stěně schované ve tmě, přímo nad kolejnicí. Svítí jen jediné světlo, zastávka starého metra je znepokojivě temná.
Část stropu je zřícená. Zavalila tunel, průchod do další stanice je přes harampádí nemožný, jde to jen jedním směrem.
Eskalátory, dle očekávání nefunkční, okolo nich visí cáry červenobílé pásky, která měla ohranicovat schody aby po nich nikdo nechodil.
Cedule ukazující směr je stržená a část z ní je zabodnutá v sutinách.
Zdá se, že tu není nic k vidění. Jen při důklafném prohledávání můžeš najít škvíru mezi sutinami, která vede přes zeď pryč od metra a mírně se zdvihá nahoru. Je to spojnice s kanalizačním systémem.

Stanice Vodárny

22. března 2018 v 17:28 | Collin
Potkani jsou zjevně všude a tato stanice není výjimkou. Ale co, každý má rád domácí zvířátka, ne?
Ve vzduchu je vlhkost. Je patrná i na stěnách. Kachličky, zdobení stěn i nápis Vodárny na zdi nad kolejí jsou hojně porostlé plísní - další možnost pokud je opravdu hlad. Eskalátory na nástupišty nefungují, jsou ohraničené červenobílou páskou, která zakazuje vstup.

Část zdi je vybouraná a v díře lze zahlédnout vodovodní potrubí. Slyšíš kapání vody, je to právě z trubek. Pod leckterou stojí vědro či kýbl, někdo tady sbírá vodu. Můžeš si nabrat taky, ale předstírej alespoň, že máš vlastní kýbl - vlastníkům by se nemuselo líbit, že používáš jejich.

Ošklivá a vybledlá stará cedule je sotva čitelná, lze ale spolehlivě rozeznat, že vlevo je směr k Vozovně, přístí stanice Náměstí, vpravo k Městskému hřbitovu, přístí stanice však zůstává záhadou.


Stanice Náměstí

22. března 2018 v 16:36 | Collin

Přestože metro už zde léta nejezdí, na stanici zůstalo živo - hlavně tedy potkani, pavouci a hmyz, můžeš si nějaké nachytat, pokud máš schopnosti a hlad.
Není divu, jsme v centru města - i podměsta. Dostaneš se odtud do různých končin - jen ne nahoru, i když, pokud trochu odklidíš všechna ta prkna, krabice, zátarasy a vrstvu betonu, možná ano.


Je to tu veliké. A prázdé. A zaprášené. Temný tunel a koleje na jedné straně, na straně druhé nástupiště, nefunkční eskalátory a rovněž nefunkční automat s rozbitým sklem, pochopitelně prázdný. Na zdech se dá rozlišit zašlý, trojbarevný, čtvercový motiv. Přímo nad kolejemi se odlupuje nápis, hlásající do světa, že metro právě dorazilo na Náměstí. Nad nástupištěm visí tabule, ukazující směr metra. Vlevo směr Vozovna, příští stanice Kulturní dům, vpravosměr Městský hřbitov, přístí stanice Vodárny.
Podlaha i zdi jsou chladné a nepřívětivé.
Po vystoupení eskalátory nahoru lze spatřit pouze bledé chodby - a vchod do Králíkárny, mafií spravované "ubytovny" pro ztracené existence tady v podzemí.Přihláška

21. března 2018 v 16:15 | Azík
K vyplnění přihlášky stačí zodpovědět do komentářů tento dotazník.
Podepište si komentář, prosím, jménem postavy, nikoli svým.
Všechny otázky se také samozřejmě týkají postavy a ne vás osobně.
Prosíme, aby přihlášku vyplňovali pouze výslovně zvaní.

Přihlášky posílejte od soboty 7. 4. 2018, dřívější přihlášky nebudou přijaty!

1. Jméno
2. Pohlaví
3. Věk
4. Vzhled
5. Žiju v podzemí delší dobu/ Právě jsem tu začal bydlet

Až tě zaznamenáme a povolíme ti vstup do hry, pokračuj prosím rovnou v sekci "Hra"

Zákon pod Městem

21. března 2018 v 15:38 | Azík
Abychom si všichni mohli užít oddechovou a smysluplnou hru, měli bychom býti všichni zákona dbalí a nerušit sebe a ostatní porušováním následujících snadných pravidel.
 1. Svaté zásady každého RP
 • metagaming je fuj Metagaming znamená vnucování jinému hráči, co má a nemá jeho postava udělat, respektive, napsání něčeho, do čeho už autor druhé postavy nemůže nijak zasáhnout (např. Johnův autor píše: "John na Kamilu tak dlouho zíral, až Kamila raději odešla sama.").
 • hlavou křišťálovou stěnu neprorazíš Křišťálová (také známá jako "čtvrtá") stěna je to, co odděluje postavu od hráče. Jinými slovy, postava nutně nemusí vědět vše, co víte vy. Postava mluví s postavami, ne hráči.
 • hráč ≠ postava Nebojte se chovat se jinak než v ve skutečném životě a zároveň si neberte chování ostatních hráčů osobně. Zkrátka, nikdy není důvod být na některého z hráčů agresivní.
 1. Anonymní RP
 • Prosíme hráče, kteří vlastní blog, aby se před psaním sem odhlásili, aby neprozradili svou identitu. Podepisujte si své komentáře, prosíme, jménem postavy, za kterou píšete. Usnadníte tak orientaci všem.
 • Nepoužívejte cizí postavy. To, že nikde nevisí seznam, kdo hraje za koho, neznamená, že jsou ti imaginární lidičkové všichni všech. Napsání komentáře za cizí postavu je tudíž metagaming jak noha.
 1. Hra na doméně Blog a vůbec
 • Na rozdíl od kupříkladu Wattpadu, kde chodí upozornění jak vlastníkovi článku, tak preventivně všem uživatelům, kteří napsali do stejného vlákna komentářů jako vy, blogy jsou trochu striktnější. Jediný, kdo dostává upozornění, je organizátorka Nela. A protože kontrolujeme, jestli už někdo odepsal, manuálně, nejspíše se to mírně podepíše na pomlkách mezi zprávami. Prosím, buďte trpěliví.
 • Jsme jen lidé. Občas není čas psát, občas zase není nálada. Prosím, buďte trpěliví.
 • V případě jakýchkoli dotazů, připomínek, problémů či stížností kontaktujte organizátorky soukromě - kontakt na ně všichni máte, jinak byste nehráli!
Nuže, hodně štěstí!


Vítejte!

21. března 2018 v 15:03 | Azík
Pod Městem slunce nevychází.
Jak by také mohlo?
Pod Městem žijí tvorové jako třeba zrovna vy po generace.
Co jiného by jim zbylo?
Pod Městem se táhnou katakomby, spletité kanály.
Co uděláte, abyste se neztratili?
Pod Městem nocí ožívají zaprášená kasína, kde znějí saxofony staříků v kloboucích.
Slyšíte je?
Pod Městem, v opuštěném metru, začíná svět bez slunce.
Svět, kde jsou základní lidská práva koncept, jenž bylo nutno odhodit v zájmu přežití.
Svět, kde žije nevelká - ale nemalá - komunita těch, kteří už nemohli žít ve Městě.
Svět, který může znamenat peklo.
Svět, který dává nové začátky.
Tak co, co vyhnalo pod Město právě vás?

// Beze slunce je společenská textová RPG hra uzavřené skupinky.

Je společenská, zároveň anonymní. Nikdo, ani organizátorky, s jistou neví, čí postava je čí!
Proč "uzavřené skupiny"? 
Je to jeden z našich prvních projektů,
takže bychom to chtěly zkusit s omezeným počtem lidí, se kterými jsme déle v kontaktu.
Omlouvám se, pokud jsme tím někoho zklamaly.


Zdravím, poutníče. Přicházíš poprvé?