Galeon

5. dubna 2018 v 21:56 | Azík |  Kanalizace
Zanedlouho se mokrá stezka podél stružky splašků začíná rozšiřovat. Každým krokem působí udržovaněji - jako by vedla k něčemu, co se ani nehodí do okolního plísní zdobeného zapomenutého světa pod Městem.

Do oslizlé stěny o kousek dál někdo vsadil dveře. Nad nimi poblikává neonový rudý nápis "Galeon", ale čas a nedostatek odborné péče mu dává poněkud zapšklý ráz.

Pokud k těm dveřím přijdeš a pokusíš se je otevřít, zjistíš, že to jde velmi snadno - jsi-li zde ve 3:00 odpoledne až 3:00 dopoledne, jak tě citlivě upozorňuje zaprášená a zpola nečitelná tabulka opodál. Pokud přicházíš mimo tyto hodiny, nacházíš dveře zamčené.

...

Podařilo-li se ti dostat se dovnitř, možná máš štěstí a saxofon v koutku místnosti zrovna v rukou postarší hudebnice vydává prazvláštní tóny. Před sebou má ta žena dvě sklenice - jednu na whiskey, kterou jí barman chodí pravidelně dolévat, druhou na dýška od posluchačů.

A možná štěstí nemáš a kout je prázdný. Co však prázdné v otevírací době určitě není, je bar. Kdoví, možná bude mít barman nějakou zajímavou informaci? Nebo by nebylo od věci zjistit, čím se v takovém podniku platí. Možná by nebylo od věci s ním zapříst konverzaci? A možná naopak...

Pár stolů je rozestavěno různě po místnosti. Často jsou zdobeny tématikou kostek a karet. Stěny lemují hrací automaty, které jsou však evidentně nefunkční, mnohé dokonce viditelně rozbité.

Za barem jsou mimoto nějaké dveře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama